Людям з порушення зору Звичайна версія

Акціонер «ВіЕйБі Банку» Максимов, перебуваючи в розшуку, намагається вивести активи з банку та залишити його кредиторів без коштів

30.11.2016

ПРЕС-РЕЛІЗ

Міноритарний акціонер ПАТ «ВіЕйБі Банк» Сергій Максимов,  перебуваючи у міжнародному розшуку у рамках розслідування кримінальної справи, намагається вивести ліквідні активи з банку. Мова йде про «Броварський завод пластмас», майновий комплекс та гуртожиток якого було передано у заставу банку, як забезпечення виконання умов кредитних договорів. На сьогодні вчиняються спроби через суди позбавити банк частини забезпечення за кредитом – комплексу заводу.

Виглядає дивним, що керівники та акціонери заводу піклуються лише про ліквідні активи (виробничі потужності), а соціально-значимий об’єкт (гуртожиток, у якому проживають працівники заводу) добровільно передають банку. 

Цей факт доводить лист, який надійшов до Фонду 16.11.2016 за підписом голови правління ПАТ «Броварський завод пластмас» Ключнікова М. М. з пропозицією затвердити акт прийому-передачі гуртожитку та взяти банку на себе, як на нового власника, його фінансування та утримання.

Те, що право власності на гуртожиток не оскаржується, свідчить, що метою таких дій є виведення ліквідних активів, кошти від реалізації яких мають піти на виплати кредиторам банку, у тому числі вкладникам «200 плюс» та юридичним особам.

Існують підстави стверджувати, що дані дії вживаються в інтересах С. Максимова. Супроводження судових справ та виконавчих проваджень забезпечує адвокат Степанов Є. В.   

На сьогодні акціонер ПАТ «ВіЕйБі Банк» Сергій Максимов є обвинуваченим за ст. 191 ч. 5 Кримінального Кодексу України у кримінальній справі (12012170110000261 від 29.11.2012) та оголошений у розшук. Зібрані матеріали свідчать, що С.Максимов, будучи одним із акціонерів та одночасно перебуваючи на посаді президента-голови спостережної ради банку, зловживав службовим становищем. Зокрема, понад 162 млн грн кредитних коштів банку було отримано пов’язаними та підконтрольними Максимову компаніями, – ПАТ «Броварський завод пластмас», ТОВ «ЛУКСОР», ТОВ «ТРІНІТІ ІНВЕСТ КОМПАНІ» та ТОВ «І-Тел». У забезпечення за договорами було передано комплекс «Броварського заводу пластмас» та гуртожиток (Київська обл., м. Бровари). 

Через невиконання зобов’язань щодо повернення кредитних коштів (на початок 2015 року заборгованість перевищила 373,54 млн грн), банк набув право власності на предмет іпотеки.

Щоправда, ПАТ «Броварський завод пластмас» у судовому порядку намагається оскаржити факт набуття ПАТ «ВіЕйБі Банк» права власності на частину іпотеки, а саме на виробничий комплекс. У рамках даного судового провадження 01.07.2016 року було постановлено ухвалу, якою заборонено вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно будь-яких відомостей щодо зміни  статусу спірного майна. На теперішній час запис про обтяження не скасовано.

Та попри це співробітником філії КП Новопетрівської сільської ради  Коломієць Оленою Георгіївною на правах державного реєстратора було внесено до Державного реєстру речових прав відомості про скасування державної реєстрації права власності ПАТ «ВіЕйБі Банк» на комплекс.

За фактом внесення змін до Держреєстру Фонд 18 листопада подав заяву про вчинення кримінального правопорушення до Прокуратури Київської області. 

Справа ж за позовом ПАТ «Броварський завод пластмас» до банку про визнання недійсним рішення про придбання предмета іпотеки у власність та усунення перешкод у користуванні майном буде розглядати у Вищому господарському суді України. Відповідну скаргу банк подав до суду 24 листопада 2016 року.